Hiç Bir Atatürkçü Oraya Giremedi

Hiç Bir Atatürkçü Oraya Giremedi

 

Kadir Mısıroğlu’nun Cenazesinde Atatürk Pankartı Açanlar Gözaltına Alındı

Çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu’nun cenaze töreninde “Mustafa Kemal’le zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız” pankartı açıldı. Polis, kalabalığın içine girerek pankart açan kişiyi gözaltına aldı.

2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin!..” ifadelerini kullanan tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu’nun cenaze töreninde “Mustafa Kemal’le zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız” pankartı açıldı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bir süredir şeker hastalığı nedeniyle tedavi gören Kadir Mısıroğlu, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 86 yaşında vefat etti. Tarihçi Mısıroğlu’nun cenazesi, Çamlıca Camii’nden kaldırıldı. Kadir Mısıroğlu’nun cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Üsküdar’daki Nasuh Mehmet Efendi Camisi haziresine defnedildi.

“ZERRE MUHABBETİMİZ OLMADIĞI İÇİN BURADAYIZ” PANKARTI AÇTILAR

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki sözleri nedeniyle sıkça gündem olan Mısıroğlu yıllar önce sosyal medya hesabından “Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin” ifadelerini kullanmıştı. Mısıroğlu’nun cenaze töreninde bir kişi, “Mustafa Kemal’e zerre muhabbetimiz olmadığı için buradayız” şeklinde bir döviz açtı. Polis kalabalığın içine girerek bu kişiyi gözaltına aldı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir